Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Lepiej na hondzie niż na wielbłądzie. Wielbłąd turysta nie lata 300!"

Forum » Motocykle » Millyard Viper V10

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
Ra
Wysłana - 12 grudnia 2010 o 11:53


"Na Essen Motor Show zaprezentowano jeden z najpotężniejszych motocykli świata. Millyard Viper V10 ma 500 KM i jest dopuszczony do użytku na drogach publicznych!

Pomysł konstruowania motocykli z potężnymi silnikami nie jest nowy. Amerykański Boss Hoss od 20 lat produkuje jednoślady z jednostkami napędowymi V8. Skonstruowany w Wielkiej Brytanii Millyard Viper ma… dwa cylindry więcej! Maszyna została przygotowana przez Allena Millyarda. W jakim celu? – Ponieważ byłem w stanie. Lubię robić rzeczy, które sprawiają wrażenie niewykonalnych – wyjaśnia Millyard.

Początkowo szalony konstruktor rozważał przygotowanie jednośladu z silnikiem V12 Aston Martina. Wygląd jednostki napędowej oraz rozmieszczenie punktów mocowania skłoniły Millyarda do poszukania innej jednostki napędowej. Decyzja była częściowo dziełem przypadku. Na jednym z serwisów aukcyjnych udało się okazyjnie kupić 8-litrowy silnik Vipera o mocy 500 KM. Millyard zestawił go ze stalowo-aluminiową ramą. Moc na tylną oś przenosi potężny łańcuch, który firma DID wyprodukowała dla… dragsterów! Millyard Viper V10 nie odstaje od nich osiągami. Podczas testów na torze Bruntingthorpe okazało się, że jednoślad pozbawiony owiewek jest w stanie osiągnąć 331 km/h. Millyard Viper V10 ma 2,74 metra długości i waży 630 kilogramów. Co ważne, sprzęt przeszedł przegląd techniczny, został zarejestrowany i ubezpieczony, dzięki czemu może być eksploatowany na drogach publicznych."
onet.pl



foto: Łukasz Szewczyk / Onet.pl

tu zobaczycie więcej zdjęć ---> http://moto.onet.pl/238117,8177481,1,zdjecie.html?…
Motocykle
Bazi
Postów: 392
Skąd: Godzikowice
Wysłana - 12 grudnia 2010 o 14:37


Wypas i na dodatek stylistycznie ciekawie wyszło. Taki gigantyczny cafe racer:>
Motocykle
Junior
Postów: 293
Skąd: Kalisz
Wysłana - 12 grudnia 2010 o 17:05


wygląd to rzecz gustu, mi się nie podoba:) ale ta moc mnie przeraża... pewnie spalanie tez spore:)
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Bałkany motocyklem
Jak się przygotować do dłuższej podrózy motocyklowej
Łańcuchy i zębatki

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu