Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Zadbany motocykl to bezpieczny motocykl"

Forum » Dyskusje niekoniecznie motocyklowe » Prawo jazdy w UK

Przewiń na dół
Brak zdjęcia
hps
Postów: 58
Wysłana - 26 maja 2023 o 8:57


Witam, mam pytanie odnośnie prawa jazdy w UK. Sytuacja wyglada tak, ze chciałbym najpierw kupić samochód, po czym chciałbym zaczac uczyć się jeździć oraz teorii. Moje pytanie jest takie: czy jeśli zakupie samochód i zamowie naklejkę L to czy od razu moge wsiac za kółko z kimś kto ma prawo jazdy ? Czy musze najpeirw zdać egzamin teoretyczny i dopiero później moge zaczac jeździć ? Mógłby mi ktoś wytłumaczyć ten proces ? Z góry dziękuje
Brak zdjęcia
Kamil
Postów: 343
Wysłana - 26 maja 2023 o 9:45


1 wyrabiasz provisional licence (na poczcie bierzesz formę i ją wysyłasz lub online (online nie robiłam to się nie wypowiem)), nie pamiętam jaka jest opłata (formę wysyła się razem z dowodem osobistym lub paszportem + zdjęcie (co do dowodu to może się coś zmieniło po brexicie nie wiem)
2 gdy masz już provisional licence i samochód to musisz go ubezpieczyć (na siebie bądź być dopisanym do kogoś kto jest pierwszym kierowcą (2 opcja z reguły jest tańsza ale wtedy nie idą na Ciebie zniżki) + mieć wykupiony na niego tax oraz czerwone L na samochodzie (zielone przez pierwszy rok po zdaniu egzaminu praktycznego)
3 możesz jeździć tylko z kimś kto jeśli dobrze pamiętam ma powyżej 21 lat +3 lata prawo jazdy (nie wolno jeździć
samemu) lub jeździć z instruktorem
4 między czasie gdy uczysz się jeździć samochodem uczysz się do testów teoretycznych (lub przed jak oczekujesz na provisional licence ale test teoretyczny nie jest wymagany żeby zacząć z kimś jeździć bo ta osoba ponosi jakby za Ciebie odpowiedzialność gdy z nią jeździsz (uczy Cie)
5 po nauczeniu się jeździć + zdaniu testu teoretycznego zdajesz egzamin praktyczny
6 Po kolejne w UK patrzą trochę na inne rzeczy przy zdawaniu niż w pl i warto chociaż na kilka lekcji wziąść instruktora, który pokaże co i jak i na co zwracać szczególną uwagę + jeśli się dobrze z nim dogada to tą osobą, która będziesz się uczyć jeździć na swoim samochodzie (kolega, ktoś z rodziny itp) będzie mógł siedzieć na tylnim siedzeniu i obserwować żeby potem pokazywać tak samo.
7 Na egzamin praktyczny można jechać swoim lub instruktora samochodem, instruktor może być na egzaminie i w razie nie zdania egzaminu będzie wiedział co jest do poprawki.
8 provisional licence jest bardzo długo ważne ale test teoretyczny tylko dwa lata (tzn że na provisional licence można jeździć z kimś i 10 lat i się uczyć jeździć ale po zdaniu teorii ma się tylko dwa lata na zdanie praktyki bo jak nie zrobi się tego to przeba zdawać teorie jeszcze raz)

Więcej informacji w tematyce prawa jazdy w UK znajdziesz na tej stronie https://testycscs.pl/ Polecam się wczytać.
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Rower jakie modele polecicie
Instalacja elektryczna
Osłona karnisza

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu