Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Patrz gdzie jedziesz, bo jedziesz tam gdzie patrzysz"

Artykuły » Literatura

"Serce Motocyklisty" w formacie e-book i audiobook

Rozmiar tekstu: AAA Savi, 16 grudnia 2014
Oktany w żyłach
W dzieciństwie marzyliśmy o motorynkach. Wraz w wejściem w nastoletniość widzieliśmy się w kraciastych koszulach mknących na wuefemkach po okolicznych lasach. Ci śmielsi WFM z marzeń wymieniali na japońskie potwory o pojemności 250 ccm. Tak właśnie krew w naszych żyłach zmieniała się w benzynę. I o tym opowiada Mariusz Sawa w książce “Serce motocyklisty”.


Braterstwo motocyklowej krwi
„Serce motocyklisty” to próba pokazania motocyklizmu nie tylko z perspektywy przeciętnego motocyklisty, ale także dziennikarzy, posłów, a nawet dzieci. W krótkich historyjkach autor wspomina swoje szczenięce motocyklowe lata, godziny spędzone na naprawianiu pierwszego motocykla odziedziczonego po wujku i wykuwanie zasady: noc w garażu - dwie godziny płynnej jazdy.
Być może w historiach napisanych w “Sercu motocyklisty” odnajdziesz fragmenty swoich wspomnień, bo książka stanowi opis tego, co język filozoficzny określa mianem poczucia wspólnotowości - przeżycia i emocje zjednoczone w motocyklowej pasji. I choć tak, jak autor dosiadamy dziś coraz lepszych maszyn i zwiedzamy coraz odleglejsze miejsca świata, to nie zapominamy o przyjemności, jaką daje jazda bez celu. Tak, jak autor pielęgnujemy przyjaźnie - te mniej i bardziej zażyłe, zapisujemy w głowach zasłyszane opowieści doświadczonych motocyklistów i dzielimy się pasją z innymi. “Serce motocyklisty” to album rodzinny motocyklistów, w którym każdy z nas może się odnaleźć.

Opowieści na zimę
Książka opisuje motocyklizm z przełomu XX i XXI wieku - pełne humoru, z życia wzięte historie, które nieustannie krążą na zlotach, spotkaniach i przejażdżkach. Jedni słyszą je po raz pierwszy, a inni znają je już na pamięć. Historie różnych ludzi, które uczą, bawią i pozwalają przetrwać, gdy nadchodzi mroźna zima lub gdy motocykl stoi w garażu rozebrany na części pierwsze. Krótkie opowiadania, wywiady i refleksje, których źródłem jest otaczający motocyklistę świat - lepsze lub gorsze spotkania z ludźmi, którzy nie zdają sobie sprawy, ile można dyskutować nad tematem: motor czy motocykl, albo jak wielka może być torba pasażerki spakowana na dwudniową wycieczkę. Opis wielu podróży z domieszką historii, po których pozostaje coś więcej niż spis mijanych obiektów. Opowieści Sawy napisane są z przymrużeniem oka, a dodatkowych barw dodają im klimatyczne grafiki mistrza aerografu Damiana Wójta.

***

Książka ukazała sie nakładem własnym, jako e-book dla wzrokowców i jako audiobook dla słuchowców. Można ją kupić na stronie www.sklep.bukrower.pl.

Ze słowa wstępnego
Jest pewna nieokreśloność w „Sercu Motocyklisty”, która bierze się z braku szufladki, gdzie najlepiej by pasowało. Niby można by je nazwać pamiętnikiem, ale w moich oczach byłoby to uproszczenie. Dla mnie „Serce Motocyklisty” jest czymś więcej, bo nie tylko opowiada o zdarzeniach, jakie miały miejsce w życiu autora, ale i o tym, co mu bliskie, i o tym jak widzi otaczający go świat, pozwalając zarazem by stał się – choć na chwilę – naszym światem. To nie są tylko wspomnienia, to utrwalone w słowach, prawdziwe serce motocyklisty. (Jacek Łukawski)

Autor
Mariusz Sawa - motocyklista, miłośnik sidecarów. Współautor książki “Gawędy Motocyklowe”. Jeden z pomysłodawców i redaktor naczelny kwartalnika motocyklowego “Swoimi Drogami”. Pracuje nad książką poświęconą motocyklom z wózkiem bocznym.


Tytuł: Serce Motocyklisty
Autor: Mariusz Sawa
Format: audiobook, e-book (epub, mobi, pdf)
Dystrybucja: sklep.bukrower.pl
Cena za wszystkie formaty: 19,90 zł

Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć

Podziel się z innymi:  
  • Facebook
  • Wykop
  • NK
  • GG
  • Wahacz
  • Blip
  • Flaker

Dodaj komentarz:

Imię / ksywa:

Twój komentarz
do tego artykułu:

Pierwsza + ostatnia cyfra =*
Zaloguj się aby dodawać komentarze
bez konieczności przepisywania kodu.

Ocena:

Musisz być zalogowany
aby oceniać artykuły.
Średnia: 5
Liczba
ocen:
1

Podobne artykuły:

Książki z moto w tle (Literatura)Literatura motocyklowa (Literatura)

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu